UWS TBUB-36-BLK Gloss Black Aluminum 36in. Single-Door Underbody Tool Box (LTL Shipping Only)
  • Please Order Equivalent Box PN[EC40092]/Which Is Heavily Packaged For Parcel Shipment
  • One-Hand Access With Lockable T-Handle For Convenience And Security
  • MicroSeal Gasket Helps Seal Out Moisture/Dust And Dirt
  • 1 in. Drip Rail Completely Encompasses Door Opening To Resist Water Infiltration
  • Multiple Box Sizes Available For A Custom Fit On Each Truck Application
  • Assembled In USA
  • Limited Lifetime Warranty [One-Year Finish/One-Year Parts]
  • Mounts Above Or Below Flatbeds/Dump Trucks And Trailer Bodies
  • 0.075 in. Extra-Thick/One-Piece Aluminum Tub Holds Heavy Tools And Cargo